Rýchla likvidácia

Financie na opravu môžete získať už do 24 hodín a bez obhliadky 

Akákoľvek vzniknutú škoda, obzvlášť na majetku a vozidle, je nepríjemná a stresujúca. Jej nahlásenie a následné riešenie poistnej udalosti navyše zdĺhavé a komplikované. 

Aby sme Vám tieto situácie čo možno najviac uľahčili, prinášame Vám službu rýchlej likvidácie, prostredníctvom ktorej môžete jednoduché pohľadové škody ako napríklad škrabance a preliačiny na aute alebo zatečenie stien bytu vyriešiť do 24 hodín a bez potreby obhliadky.  

Ako postupovať ? 

Poistnú udalosť nahláste štandardne cez online formulár. Ak  bola  poistná udalosť posúdená ako vhodná pre rýchlu likvidáciu, spojí sa s Vami náš operátor. 

PZP a havarijné poistenie

  • Následne Vám do emailu alebo SMS správou zašleme prístupový kód do aplikácie Wüstenrot, ktorá Vás prevedie celým procesom.  
  • V aplikácii vykonáte len jednoduché kroky (zadanie potrebných informácií, odfotenie škody), bez nutnosti čokoľvek sťahovať či inštalovať do Vášho mobilného telefónu alebo počítača. 
  •  Aplikácia Vám na záver vypočíta konkrétnu sumu poistného plnenia. V prípade PZP ide o výslednú sumu, v prípade havarijného poistenia je táto suma znížená o 50% zo zmluvne dohodnutej spoluúčasti. 
  • Ak so stanovenou čiastkou súhlasíte a Váš nárok na poistné plnenie je preukázaný Wüstenrot poisťovňa Vám odošle poistné plnenie už do 24 hodín t.  
  • Výslednú sumu môžete samozrejme aj odmietnuť.  V tom prípade nasleduje štandardná likvidácia poistnej udalosti s obhliadkou. 

Poistenie majetku

  • Následne Vás budeme mailom informovať o pridelenom registračnom čísle poistnej udalosti. 
  • Ak ste pri nahlasovaní poistnej udalosti cez online formulár nezaslali aj fotografie vzniknutého poškodenia spolu s vyplneným oznámením o poistnej udalosti, budeme Vás žiadať o ich doplnenie spolu s údajmi potrebnými pre vyčíslenie výšky škody (napr. šírka, dĺžka a výška miestnosti a plocha poškodenej maľovky). 
  • V prípade, že bude poistné riziko preukázané, vyplatíme Vám poistné plnenie aj bez dodatočného doloženia dokladov o oprave poškodených vecí. 

 

Vyberte si spôsob nahlásenia poistnej udalosti, ktorý Vám vyhovuje