Call Centrum:

Marian Hrotka sa stal novým predsedom predstavenstva skupiny Wüstenrot na Slovensku

25. 03. 2021

Novým predsedom predstavenstva Wüstenrot poisťovne a Wüstenrot stavebnej sporiteľne sa stal  Ing. Marian Hrotka, PhD., ktorý v predstavenstve oboch spoločností pôsobí od r. 2019. V tejto funkcii nahradil doterajšieho CEO, Mag. Christiana Sollingera, CIIA, ktorý ostáva naďalej členom predstavenstva oboch spoločností.

„Wüstenrot má na slovenskom trhu dlhú tradíciu a významný potenciál pre ďalší rast. Preto sme si stanovili nové ambície a nové ciele, vďaka ktorým chceme posilniť naše zastúpenie ako v oblasti poisťovníctva, tak aj komplexných finančných služieb na Slovensku,“ vyhlásil Marian Hrotka.

Nový predseda predstavenstva skupiny Wüstenrot na Slovensku vyštudoval poistnú matematiku na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde následne získal doktorát zo štatistiky. Počas kariéry nadobudol bohaté skúsenosti v oblasti poisťovníctva, strategického plánovania, riadenia obchodu a financií.

Venoval sa produktovým inováciám, start-up projektom a rozvíjaniu obchodných vzťahov na Slovensku a v Európe. Napríklad v Taliansku, Českej republike, Bulharsku, Rakúsku či Luxembursku.

V skupine Wüstenrot pôsobí od roku 2019 ako člen predstavenstiev zodpovedný za obchod, marketing, produktový vývoj, aktuariát a treasury.

„Menovanie Mariana Hrotku predstavuje zmenu, ktorá Wüstenrot na Slovensku privedie opäť k rastu v poisťovníctve a v oblasti komplexných finančných služieb,“  podotkol Gerald Hasler, predseda Dozornej rady Wüstenrot poisťovňa a člen Dozornej rady Wüstenrot stavebná sporiteľňa.  

Podľa vedenia Wüstenrot Gruppe, menovanie Mariana Hrotku predstavuje vyjadrenie dôvery v domáci manažment, ktorý dobre pozná slovenský trh a výzvy, ktorým finančný sektor čelí. 

Sme tu pre vás