Call Centrum:

Počet životných poistení po prvej vlne korony stúpol

03. 08. 2020

Mesiac júl bol jedným z najsilnejších mesiacov pri životnom poistení rakúskeho typu. Jedným z dôvodov môže byť rozšírenie komplexného životného poistenia aj na deti. 

Po prvej vlne pandémie COVID-19 rakúska skupina Wüstenrot zaznamenala na Slovensku významný medziročný nárast záujmu o komplexné rizikové životné poistenie. Za tohtoročný júl záujem stúpol v desiatkach percent v porovnaní s minuloročným júlom. Príčinou môže byť aj väčší dôraz klientov na deti, pretože práve poistenie rakúskeho typu obsahuje aj pripoistenie častých rizík najmladších členov rodiny v cene poistenia.

„Máme analyzované najčastejšie obavy ľudí. Z nich sme vytvorili jednotlivé skupiny a nechávame na klientovi ako si z nich svoje životné poistenie poskladá. To je však štandard. Zároveň si uvedomujeme, že hlavnou motiváciou uzatvoriť životné poistenie je rodina. Preto sa súčasťou nášho komplexného životného poistenia stalo bezplatné pripoistenie vybraných udalostí detí klienta,“ vysvetľuje Marián Hrotka, člen predstavenstva Wüstenrot stavebnej sporiteľne a Wüstenrot poisťovne.

Podľa slov Mariána Hrotku práve návrat a rozšírenie hlavnej myšlienky životného poistenia – ochrana najbližších – mohla u ľudí zarezonovať v súvislosti s COVID-19, nakoľko súčasťou životného poistenia sú aj poistné udalosti, ktoré vznikli v dôsledku pandémie a pri správnom nastavení poistenia sa môžu týkať aj detí.

Životné poistenie rakúskeho typu (takzvaný W - komplex) rozdeľuje najčastejšie obavy klientov do šiestich skupín. Chirurgický zákrok, práceneschopnosť, úraz, invalidita, choroby a úmrtie. Z týchto skupín si klienti Wüstenrot vyberajú kombináciu 19 možných poistných rizík nie len pre seba, ale po novom aj na ochranu členov rodiny. „Ukazuje sa, že tradičný zmysel životného poistenia, teda ochrana nie len seba, ale aj najbližších v kombinácii s modernými možnosťami ako uzatvoriť poistenie v pohodlí z domova bude naďalej určovať vývoj na trhu.“ uzatvára Hrotka.

Viac info: www.wuestenrot.sk/w-komplex

Sme tu pre vás