Call Centrum:

Záujem o online poistenie domácnosti a nehnuteľnosti v júni stúpol o 225 %

09. 07. 2021

Za mesiac jún 2021 významne stúpol záujem o poistenie domácnosti a nehnuteľnosti v porovnaní s júnom 2020. Celkovo pri online uzatváraní poistenia možno evidovať nárast o 225 percent. Vyplýva to zo štatistiky poisťovne Wüstenrot. 

„Za mesiac jún významne vzrástol záujem chrániť svoje bývanie. Až 50 percent záujmu o poistenie svojej nehnuteľnosti sa prejavilo po udalostiach na Morave počas konca júna. Odhliadnuc od týchto udalostí,  rastúci trend sme zaznamenali už skôr,“ hovorí Zuzana Adamcová, analytička skupiny Wüstenrot.

Podľa jej slov zvyšujúci sa záujem o poistenie bývania sa začal prejavovať už  v apríli, kedy pri online uzatváraní stúpol dopyt o 75 percent v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka. Trend potvrdzujú aj kamenné prevádzky poisťovne Wüstenrot,  ktoré hlásia za apríl medziročný nárast záujmu o 22 percent.


„Predpokladáme, že tragické udalosti v českých okresoch Hodonín a Břeclav sa čiastočne pretavia do rozhodnutí slovenských klientov uzavrieť poistenie nehnuteľnosti aj v mesiaci júl,“ 
pokračuje Zuzana Adamcová.Kontakt pre médiá: Tomáš Ferenčák, e-mail: media@wuestenrot.sk, +421 915 762 406

Sme tu pre vás